Botoks Fiyatları

Botoks fiyatları ve ücretlendirmesi Hastalarımızdan aldığımız en sık sorular arasında botoks fiyatları ve ücretlendirme maliyetleri yer almaktadır.

Botoks fiyatları nasıldır?
Botoks nispeten pahalı bir ilaçtır. Normalde serum fizyolojik (tuzlu su ile) sulandırılarak enjekte edilmektedir. Maalesef bazı kişi ya da kurumlar botoksu normalden fazla sulandırarak bir ampulden daha çok kişiye yapma amacı gütmektedirler. Bu şekilde maliyeti düşürme eğilimleri mevcuttur. Ancak bu şekilde uygulandığı için botoksun etkisi zayıf olur ve etkinlik süresi de kısalmaktadır.

Botoks fiyatları (ücretlendirme) pek çok kurum ya da kişide değişmektedir. Yapan kişinin tecrübesine, merkezin ücret politikalarına göre fiyatlar değişmektedir. Bu nedenle hastaların uygulama için merkez seçiminde yalnızca fiyatı göz önünde bulundurmamalarını tavsiye ederiz.

Botoks yaptırmayı düşünen hastalarımızın merkez seçiminde hekimin deneyimli olmasına ilk etapta önem vermelerini önermekteyiz.

Botoks fiyatları merkezden merkeze, doktordan doktora, şehirden şehre oldukça değişiklikler gösterebilir. Ortalama olarak 500TL ile 1500 TL arasında değişen ücretlendirmeler mevcuttur.

Botoksun kremi var mıdır?
Botoks yalnızca enjeksiyon şeklinde yapılan bir üründür ve kesinlikle kremi mevcut değildir. Piyasada botoks etkisine sahip kremler ya da botoks kremleri şeklinde satılan, çizgileri yok ettiği söylenen ürünlerin gerçeklik payı bulunmamaktadır. Bu tür ürünler, botoksa rakip olarak ortaya çıkan bazı firmaların yanıltıcı söylemlerinden ibarettir. Bu nedenle dikkat etmenizi öneririz.